DOĞRU SOLENOİD VALF SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

DOĞRU SOLENOİD VALF SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Doğru Aktüatör Seçiminin Püf Noktaları

Soleneid vanalardan istenilen performansı uzun süre sergileyebilmeleri için kullanım yerine, alanına, akışkan türüne, çalışma voltajına göre doğru seçim yapılmış olması, tesisata doğru bağlanması ve kullanımının, bakımının doğru yapılması gerekmektedir.

  1. Akışkan cinsi (genel maksat, su, yakıt, gaz, buhar, vakum), akışkan debisi, sıcaklık, minimum ve maksimum çalışma basıncı, çalışma fark basıncı, geçiş debisi, bobin voltajı (12, 24, 48, 72, 110, 220 V), voltaj türü (AC, DC) ve Açık/Kapalı konumuna, vana çalışma şekline (Direk çekmeli, pilot kumandalı, diyafram kontrollü), yol sayısı (2/2, 3/2) kullanım yeri ve şartlarına uygun olarak doğru vana seçilmeli ve kullanmadan evvel tanıtma ve kullanma kılavuzu dikkatlice okunmalıdır.
  2. Kimyasal ve agresif proseslerde malzeme uygunluğunu kontrol etmek için teknik büro yetkilimiz ile görüşülmelidir.
  3. Bobin, solenoid valfin uzun bir kullanım ömrüne sahip olması için en kritik parçalarından biridir. Uygulanacak yere göre doğru bir koruma ve yalıtım sınıfındaki bobinin kullanılması çok önemlidir. Ayrıca bobinin çalışma voltajına ve türüne (AC/DC) dikkat edilmelidir.
  4. Bobin Valf ve Seçenekleri
    AC: 12 V, 24 V, 48 V, 72 V, 110 V, 220 V
    DC: 12 V, 24 V, 48 V, 72 V, 110 V

Doğru solenoid vana seçiminde ve kullanımında yardımcı olmak üzere Faber Teknik Birimimiz her zaman yanınızdadır. Uzman ekibimiz her zaman hizmet ve destek vermekten mutluluk duyacaktır.

ÖZEL PROJE GELİŞTİREBİLİR MİYİZ? BİRLİKTE ÜRÜN, ÇÖZÜM GELİŞTİRME PROJE SİYAPABİLİR MİYİZ?

Vana, motorlu vanalar, pirinç bağlantı parçaları, aktüatörler vb. akış kontrol sistemlerinde üretiminize, ürününüze ve projenize yönelik çalışmaları birlikte yürütebiliriz. En etkin, en verimli ürünü, sistemi ve çözümü geliştirme konusunda ortak çalışmalar yürütebiliriz. Arge, ürge bölümümüz her zaman yanınızdadır. Lütfen teknik işler koordinatörlüğümüz ile irtibata geçiniz.

SOLENOİD VANA NEREDE BULABİLİRİM?

Endüstriyel vana gurubun, motorlu, aktüatörlü vanaları, pistonlu vanaları Faber, FBR’de bulabilirsiniz.

Bölgenizdeki Faber bayisinden ürün temin edebilirsiniz.

Detay bilgi ve teknik destek için sitemizi ve sosyal sayfalarımızı kullanabilirsiniz.

https://www.fbrvalve.com/collections/solenoid-vanalar

 

KaydetKaydetKaydet
Previous article FABER, FBR SOLENİD VALF KULLAMINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?
Next article FABER TEPE FLANŞLI PİRİNÇ DİŞLİ KÜRESEL VANALARI TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN, YERLİ ÜRÜNDÜR.