FABER 3 YOLLU KÜRESEL VANALARI ENDÜSTRİYEL TESİSATLARA KOLAYLIK SUNUYOR.

FABER 3 YOLLU KÜRESEL VANALARI ENDÜSTRİYEL TESİSATLARA KOLAYLIK SUNUYOR.

ÜÇ YOLLU KÜRESEL VANALAR NE DEMEKTİR? 

Faber Üç Yollu Küresel vanaları, vana ortasında bulunan bir küre ve buna bağlı mil ve kol sayesinde 90 C lik bir çevrim hareketi sonunda açılıp kapanabilen vanalardır.

3 Yollu kürsel vanalar; T veya L geçişli olmak üzere dişli, flanşlı veya kaynak boyunlu bağlantılı olarak üretilmektedir. 1/2” ölçüsünden 2” ölçülerine kadar, dişli bağlantılı olarak üretilir. Faber, 3 Yollu küresel vanalar endüstriyel proses kontrolü ile ısıtma, soğutma ve havalandırma gibi iklimlendirme uygulamalarında dağıtıcı veya karıştırıcı olarak kullanırlar.

Genel olarak küresel on-off vanalardır. Yani ya tam açık yada tam kapalı konumda kullanılmaları tavsiye edilir. Ayar vanası olarak kullanılmamalıdır. Teflonun genleşmesi çok fazla olduğundan yarım açık pozisyonda şişme yapar ve kapama esnasında teflon tahrip olabilir.

Kolay açma, kapama ve sızdırmazlık özelliği nedeniyle kullanılır. Üç yollu küresel valflerde esas eleman, ortasında üç yönde akışı sağlayan bir küredir.

Küresel vanalar çok açılıp kapanan veya çabuk kapanması istenen yerlerde özellikle kullanılır.

Sızdırmazlık kürenin sızdırmazlığı ve milin sızdırmazlığı olarak iki kademeden oluşur. Vanalar kullanılacağı yere göre uygun sızdırmazlık elemanları ile donatılmıştır. Tüm vanalar %100 sızdırmazlık testi yapılarak piyasaya sunulmaktadır.

Kimya, ilaç, tekstil, kağıt, pompa, gemi, gıda ve petrokimya uygulamalarında, organik/inorganik asitler, solvent ve asit transfer tanklarında, sıcak su, yüksek sıcaklıklardaki buhar, basınçlı hava, LPG-LNG, fuel-oil vb. hatlarda kullanılır.

Faber Paslanmaz Küresel Vanaları düşük tork değerleriyle kolay açma-kapama imkanı sağlar.

Yatay ve dikey yönde monte edilebilir.

Pirinç, çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilen küresel vanalar PTFE contalar ile korozif ortamlar dahil -30 ∞C ile +210C arası çalışma sıcaklıklarına uygundur.

3 Yollu küresel vanalar standart olarak kollu veya ayar mekanizmalı dişli kutulu olarak manuel kontrollü üretilirler, ayrıca otomatik kontrol için pnömatik aktüatörlü ve elektrik aktüatörlü seçenekleri mevcuttur. Aktüatörlerin, Faber dişli paslanmaz çelik üç yollu vanalara ara parça kullanmak gerekmeksizin kolaylıkla bağlanabilmesi için vanalar, ISO 5211 standartlarına uygun olarak kendinden flanşa sahiptir.

Elektrik ve Pnömatik Aktüatörlü 3 yollu küresel vanalar yol verme işlemi uygulamasının yanında, opsiyonel 0-10V veya 4-20 mA giriş, çıkış sinyalleriyle değişken karışım hatlarında sensörler vasıtasıyla alınan verilere göre çıkış hattının karışım oranını otomatik kontrol ederler.

Kritik hatlarda otomasyon sisteminin arıza vermesi halinde ayırma kollu dişli kutuları kullanılarak karışımın manuel olarak yapılması sağlanır.

Dişleri TS 61 ve DIN 2999 standartlarına uygundur. Maksimum işletme basıncı PN 63 tür. İşletme sıcaklığı min. -30 C ile maksimum 210 C dir.

Flanşlı Üç Yollu Küresel Vanalar ½” ile 4” arasında ölçülerde üretilirler. Flanş bağlantıları TS 7005-1 standartlarına uygun PN 16 sınıfındadır. Maksimum işletme basıncı PN 40 tır.

FABER ÜÇ YOLLU VANA NERELERDE KULLANILABİLİR?

Tekstil, arıtma, kimya, gıda, içeCek ve ilaç sanayinde çeşitli proseslerde, makine imalatlarında kullanılmaktadır.

ÖZEL PROJE GELİŞTİREBİLİR MİYİZ? BİRLİKTE ÜRÜN, ÇÖZÜM GELİŞTİRME PROJE SİYAPABİLİR MİYİZ?

Vana, motorlu vanalar, pirinç bağlantı parçaları, aktüatörler vb. akış kontrol sistemlerinde üretiminize, ürününüze ve projenize yönelik çalışmaları birlikte yürütebiliriz. En etkin, en verimli ürünü, sistemi ve çözümü geliştirme konusunda ortak çalışmalar yürütebiliriz. Arge, ürge bölümümüz her zaman yanınızdadır. Lütfen teknik işler koordinatörlüğümüz ile irtibata geçiniz.

www.fbrvalve.com.tr

FABER ÜÇ YOLLU VANALARI NEREDE BULABİLİRİM?

Endüstriyel vana gurubun, motorlu, aktüatörlü vanaları, pistonlu vanaları Faber, FBR’de bulabilirsiniz.

Bölgenizdeki Faber bayisinden ürün temin edebilirsiniz

Detay bilgi ve teknik destek için sitemizi ve sosyal sayfalarımızı kullanabilirsiniz.

https://www.fbrvalve.com/collections/3-yollu-kuresel-vanalar

Kaydet
Previous article FABER TEPE FLANŞLI PİRİNÇ DİŞLİ KÜRESEL VANALARI TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN, YERLİ ÜRÜNDÜR.
Next article FABER İKİTELLİ TESİSLERİNDE ÜRETTİĞİ YENİ NESİL PNÖMATİK AKTÜATÖRLERİYLE OTOMASYON PROJELERİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR.