FABER ELEKTRİKLİ AKTÜATÖRLERİYLE VANALARIN AÇILIP KAPANMALARNIDA  OTOMASYON SAĞLIYOR.

FABER ELEKTRİKLİ AKTÜATÖRLERİYLE VANALARIN AÇILIP KAPANMALARNIDA OTOMASYON SAĞLIYOR.


ELEKTRİKLİ AKTÜATÖR NEDİR?

Elektrikli Aktüatörler çeyrek turlu kelebek, küresel ve plug vanalar ve damperlerin kontrolünde kullanılır.

Büyük boylarda fiyatları pnömatiklere göre daha ucuzdur. Bu yönleri ile büyük sistemlerde çok kullanılırlar. Basınçlı Havanın olmadığı yerler için ideal çözümdür.

Hafif ve ağır olmak üzere 2 tipi vardır. Hafif modellerde çevirme kolu yoktur, bu işlevi allen anahtarla yapılabilen bir bölümü vardır. Ağır modellerde çevirme kollu ayrıdır.

ISO 5211 e uygun, ayrıca ara bağlantıya gerek duyulmadan direk bağlantı yapılabilmelidir. Feed back alınabilmesi gerekir. Bazı modellerde hat üzerinden çıkış sinyali alınabiliyor, bu gerçek bir feed back değildir.

Elektrikli aktüatörler açma kapama sürelerine, tork switchlerinin olup olmadığına, feed-back verip vermediğine ve oransal kumandaya uygun olup olmadıklarına dikkat edilmelidir.

On-Off ve Oransal kontrollü olmak üzere 2 temel çeşiti vardır.

ELEKTRİKLİ AKTÜATÖR OPSİYONLARI

ORANSAL KONTROL ÜNİTESİ : Pozçisyon gösterge ünitesi ile birlikte giriş sinyaline göre vanayı istenen pozisyona getirir.

AYIRMA KOLLU DİŞLİ KUTUSU : Çok az miktarlarda kullanılır. Elektrikler kesildiğinde aktüatörü devre dışı bırakarak elle müdahale etmeye yarar. Aktüatöre enerji verildiğinde kendiliğinden otomatik moda geçer. Tekrar otomatik konuma getirilmesine gerek kalmaz.

ISITICI : Standart 20 W gücündeki ısıtıcı, aktüatörün iç mekanik ve elektrik donanımını, nem ve benzeri hava koşullarından meydana gelebilecek korozyona karşı korur ve aktüatörün içinin sürekli kuru kalmasını sağlar.

İLAVE LİMİT SWİTCH :  Vananın herhangi bir andaki pozisyonunu iletmek için sinyal verir. Limit Switchler istenen pozisyonda ayarlanabilir ve manuel uygulamada limit aşımından dolayı herhangi bir ayar bozukluğu meydana getirmez. Limit switcher kolay ayarlanabilir olup ve aktüatör merkez mili üzerine monte edilir. Her aktüakörde standart Açık-Kapalı sinyal için 2 adete bulhunur. İlave swicth opsiyonel özellik olarak sunulur.

TORK SWİTCHİ : Tork switchi kolay ayarlanabilir özellikte olup motoru aşarı yüklenmeye karşı korur.

KENDİLİĞİNDEN KİLİTLENME: Enerji geldiğinde direkt olarak manuel kontrol devre dışı kalır ve otomatik kullanıma geçer.

Faber Aktüatörleri ilgili sertifikalara sahip olup, her türlü yedek parça ve mühendislik desteği ile birlikte 2 yıl garantili olarak piyasa sunulmaktadır.

FABER ELEKTRİKLİ AKTÜATÖRLERİ NERELERDE KULLANILABİLİR?

Tekstil, arıtma, kimya, gıda, içecek ve ilaç sanayinde çeşitli proseslerde, makine imalatlarında kullanılmaktadır.

ÖZEL PROJE GELİŞTİREBİLİR MİYİZ? BİRLİKTE ÜRÜN, ÇÖZÜM GELİŞTİRME PROJE SİYAPABİLİR MİYİZ?

Vana, motorlu vanalar, pirinç bağlantı parçaları, aktüatörler vb. akış kontrol sistemlerinde üretiminize, ürününüze ve projenize yönelik çalışmaları birlikte yürütebiliriz. En etkin, en verimli ürünü, sistemi ve çözümü geliştirme konusunda ortak çalışmalar yürütebiliriz. Arge, ürge bölümümüz her zaman yanınızdadır. Lütfen teknik işler koordinatörlüğümüz ile irtibata geçiniz.

www.fbrvalve.com

FABER ELEKTRİKLİ AKTÜATÖRLERİNİ NEREDE BULABİLİRİM?

Endüstriyel vana gurubun, motorlu, aktüatörlü vanaları, pistonlu vanaları Faber, FBR’de bulabilirsiniz.

Bölgenizdeki Faber bayisinden ürün temin edebilirsiniz

https://www.fbrvalve.com/products/elektrikli-aktuator-rotary

 

 

 

 

Kaydet
Previous article FABER İKİTELLİ TESİSLERİNDE ÜRETTİĞİ YENİ NESİL PNÖMATİK AKTÜATÖRLERİYLE OTOMASYON PROJELERİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR.
Next article FABER, FBR SOLENİD VALF KULLAMINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?