FABER TEPE FLANŞLI PİRİNÇ DİŞLİ KÜRESEL VANALARI TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN, YERLİ ÜRÜNDÜR.

FABER TEPE FLANŞLI PİRİNÇ DİŞLİ KÜRESEL VANALARI TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN, YERLİ ÜRÜNDÜR.

                                           

TEPE FLANŞLI VANA NE DEMEKTİR?

Tepe flanşı vanalar pirinç, çelik döküm, paslanmaz çelik malzemeden üretilebilmektedir.

 

3” ölçüsüne kadar ölçüleriyle Faber Aktüatör Flanşlı Pirinç Küresel vanaları, konusunda Türkiye’de üretilen ilk ve tek yerli üründür. Bu özelliğiyle yurdumuza döviz, işçilik ve girdi tasarrufu kazandırmaktadır. Özellikle hızlı bir şeklide otomasyona girmekte olan sanayimiz, makine imalatçıları için pek çok kolaylıklar sağlamaktadır. 

 

Faber Küresel Vanalar sahip oldukları bağlantı flanşı ile, pnömatik, elektrikli veya hidrolik aktüatörler hiçbir ara bağlantı parçası gerektirmeden direk vana üzerine bağlanabilme imkanı sağlamaktadır.

Küresel vanalar, vana ortasında bulunan bir küre ve buna bağlı mil ve kol sayesinde 90 C lik bir çevrim hareketi sonunda açılıp kapanabilen vanalardır.

 

Genel olarak on-off vanalardır. Yani ya tam açık yada tam kapalı konumda kullanılmaları tavsiye edilir. Ayar vanası olarak, yarım açık vaziyette kullanılmamalıdır. Teflonun genleşmesi çok fazla olduğundan yarım açık pozisyonda şişme yapar ve kapama esnasında teflon tahrip olabilir.

 

Kolay açma, kapama ve sızdırmazlık özelliği nedeniyle kullanılır. Küresel valflerde esas eleman, ortasında delik bulunan bir küredir. Pirinç küresel vanalarda küre pirinçtir ve sert krom-nikel kaplanmıştır.

Küresel vanalar çok açılıp kapanan veya çabuk kapanması istenen yerlerde öncelikle kullanılır.

Sızdırmazlık kürenin sızdırmazlığı ve milin sızdırmazlığı olarak iki kademeden oluşur. Vanalar kullanılacağı yere göre uygun sızdırmazlık elemanları ile donatılmıştır.

 

Fbr, Faber küresel vanaları tam geçişlidir. Tam geçişli vana, küre biçimli klapenin içindeki delik çapı, vananın anma boyutuna eşit olan vanadır.

 

İçme suyu, sıcak su, kızgın su, yağ, yanıcı olmayan gazlar, akaryakıt, basınçlı hava, buhar, alkali akışkanlar ve alkol tesisatlarında kullanılabilir. Yanıcı gaz devrelerinde kullanılmamalıdır. Petrol, ilaç, boya, kağıt ve çimento sanayinde geniş uygulama alanları bulmaktadır.

 

Küresel vanaların yılda en az iki defa açılıp kapanması gerekmektedir.

FABER TEPE FLANŞLI PİRİNÇ VANALARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Faber genel amaçlı dişli vanalarının gövde bayları TS 3148 standardına uygun olarak üretilmektedir. 1/2 dan 3” ölçülerinde üretilmektedir.

Dişleri TS 61, DIN 259 a uygun olarak yapılır.

İki yönden tesisata bağlanabilirler.

Ürün yüzeyleri nikel kaplanmaktadır.

İşletme sıcaklığı Min -20 C, Maksimum 80 C dir.

Maksimum işletme basıncı ½ ve 3/4 için PN 40, 1”,11/4”,11/2” ve 2” için PN 25 ve 21/2”, 3” ve 4” için ise PN 16 bar dır.

Gövde, küre ve mil malzemeleri EN 12164 ve EN 12165 standartlarında pirinç malzemedir.

Faber Küresel Vanaları ilgili sertifikalara sahip olup, her türlü yedek parça ve mühendislik desteği ile birlikte 2 yıl garantili olarak piyasa sunulmaktadır.

ÖZEL PROJE GELİŞTİREBİLİR MİYİZ? BİRLİKTE ÜRÜN, ÇÖZÜM GELİŞTİRME PROJE SİYAPABİLİR MİYİZ?

Vana, motorlu vanalar, pirinç bağlantı parçaları, aktüatörler vb. akış kontrol sistemlerinde üretiminize, ürününüze ve projenize yönelik çalışmaları birlikte yürütebiliriz. En etkin, en verimli ürünü, sistemi ve çözümü geliştirme konusunda ortak çalışmalar yürütebiliriz. Arge, ürge bölümümüz her zaman yanınızdadır. Lütfen teknik işler koordinatörlüğümüz ile irtibata geçiniz.

www.fbrvalve.com.tr

FABER TEPE FLANŞLI VANALARI NEREDE BULABİLİRİM?

Endüstriyel vana gurubun, motorlu, aktüatörlü vanaları, pistonlu vanaları Faber, FBR’de bulabilirsiniz.

Bölgenizdeki Faber bayisinden ürün temin edebilirsiniz Detay bilgi ve teknik destek için sitemizi ve sosyal sayfalarımızı kullanabilirsiniz.

https://www.fbrvalve.com/collections/pirinc-disli-kuresel-vanalari/products/mil-cikisli-pirinc-disli-kuresel-vana

Kaydet
Previous article FBR, FABER MARKAMIZA, ÜRÜNLERİMİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
Next article FABER 3 YOLLU KÜRESEL VANALARI ENDÜSTRİYEL TESİSATLARA KOLAYLIK SUNUYOR.